Ngjarje e rëndë në Fierzë, grabiten me dhunë dy turistë austriakë

Kliko per me shume info

Dy turistë austriakë u grabiten nga persona të pa identifikuar teksa ishin duke duke pushuar në anë të rrugës automobilistike në Fierzë, zone administrative e Pukes. Policia tha se cfti me inicialet E. T, 54 vjeç dhe bashkëshorti K. T, 61 vjeç, banues në Vjenë, Austri, kanë bërë menjëherë denoncim në polici se u janë vjedhur 700 Euro dhe një telefon celular.
Njofitmi i policisë:

Më datë 19.08.2017, jemi njoftuar nga salla operative e Komisariatit Policisë Tropojë, se në orën 08:30 të datës 19.08.2017, janë paraqitur dy shtetas të huaj E. T, 54 vjeçe dhe bashkeshorti K. T, 61 vjeç, banues në Vjenë, Austri, për të bërë kallzim.

Kliko per me shume info

Nga hetimet paraprake të kryera ka rezultuar se në fshatin Fierzë, Njësia Administrative Fierzë, Bashkia Fushë Arrëz, me datë 18.08.2017, rreth orës 23:30, këta shtetas kanë qënë duke pushuar në anë të rrugës automobilistike kur dy shtetas të paidentifikuar u kanë marrë me dhunë një sasi parash prej 700 Euro dhe një telefon celular.

Menjëherë janë nisur forcat e Komisariatit të Policisë Tropojë dhe grupi hetimor i Komisariatit të Policisë Pukë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Janë ngritur pika të shumta kontrolli për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarje.

Po punohet intensivisht për zbardhjen e ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.