Masat Antiterror, kapen pako postare të mbushura me armë në Rinas

Kliko per me shume info

Zbulohet dhe bllokohet nje sasi armesh ne aeroportin e Rinasit ndersa po hynte ne Shqiperi me pako postare.

Policia e shtetit informoi se ne kuader te masave te shtuara antiterror, si ne mbare shtetet europiane edhe Policia e Shtetit dhe organet ligjzbatuese vijojne zbatimin e nje plani te detajuar masash.

Kliko per me shume info

“Keshtu në datë 24.08.2017, ora 15:40, në PKK Rinas, nga punonjësit e kompanisë “ICTS”, gjatë skanimit të tre pakove të kompanisë postare “DHL”, tranzit kane konstatuar pjesë armësh luftarake.

Vazhdojnë hetimet për zbardhjen e kësaj vepre penale si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Nenet 22 e 278/a të K.P”, deklaroi policia e shtetit./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.