Hitleri planifikoi sulmin mbi New York 56 vjet para Bin Ladenit

Pikërisht 56 vjet para Osama bin Laden i cili më 9 shtator 2001 kreu një nga sulmet më të përgjakshme mbi historinë e njerëzimit, atë mbi kullat binjake më 9 shtator 2001. Vizionin e shkatërrimit të New York-ut e kishte edhe lideri nazist Adolf Hitler, i cili nga inxhinierët e tij kërkoi ta gjejnë një mënyrë për tu futur në bregdetin amerikan dhe kësisoj të mbjellin tmerr dhe terror.

LEXO EDHE:  Shpërthen në flakë hoteli i famshëm, dhjetëra ambulanca në vendngjarje

Shkencëtarët thuhet se kanë shpikur idenë për të krijuar avionët vetëvrasës që do të godisnin në zemër të Manhatanit, siç ndodhi në vitin 2001, kur terroristët e al-Kaedës rrëzuan Kullat Binjake, transmeton InfoPress.

Kliko per me shume info

Megjithëse ata kurrë nuk kishin qenë afër realizimit të një skenari të tillë, ai u vu në jetë 56 vjet më vonë nga Al Kaeda.

LEXO EDHE:  Flakët shkrumbuan kullën "Grenfell" në Londër, ngjarja e frikshme rindërtohet në 3D, ja si ka ndodhur (VIDEO)

Interesante është fakti se Hitleri prej vitesh është përmbajtur për të mos provokuar amerikanët dhe për të rrezikuar përfshirjen e tyre në luftën në Europë.
Ai parashikonte që pas pushtimit të Evropës dhe shkatërrimit të Bashkimit Sovjetik,o të mbeteshin dy fuqi, Rajhu i Tretë dhe SHBA-të, ndërkohë që Hitleri do të ishte i gatshëm për të vepruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here