E gjithë bota në frikë, 21 gushti është shumë pranë

Para disa muajsh, u paralajmërua se 21 gusht 2017 do të jetë dita e shënuar kur do të ndodhë eklipsi që do të mbulojë tërësisht diellin.

Ky ekplis, sipas informacioneve, ndodh për herë të parë që nga viti 1918. Hëna do të zhvendoset pas Diellit dhe sipërfaqja e Tokës do të zhytet në hije të plotë për disa minuta.

Kliko per me shume info

Eklipsi do të mund të shihet në të gjitha shtetet e botës, por më i dukshëm do të jetë në Amerikë dhe mendohet se do të zgjasë 1 orë e 40 minuta.
Pse frikësohet bota?
Teoria e komplotit e David Meade thotë se një përplasje do të ndodhë mes Planetit Nibiru dhe Tokës. Përplasja do të fillojë më 21 gusht 2017 dhe pas një muaji, më në fund do të godasë Tokën duke e shkatërruar. Data që ai ka parashikuar është “23 shtator 2017″.
NASA ka konfirmuar ekzistencën e këtij planeti dhe i druhet faktit se Nibiru mund të shkatërrojë Tokën.
Sipas Express.co.uk, shkencëtarët kanë prova të planetit mistik të madhësisë së Neptunit që rrethon diellin tonë në një orbitë shumë të zgjatur përtej Plutonit.

3 COMMENTS

  1. C’jane keta artikuj?Pak eshte i stresuar ky popull qe te lexoje edhe brockulla te tilla?Por shyqyr qe iu ka dale boja e nuk iu merr kush seriozisht.

    • Pershendetje zoteri!

      Nuk e kuptojme aresyen perse tregoheni cinik? Jo vetem ju personalisht, por ne pergjithesi ne shqiptaret e bejme kete gje pa i pare mire faktet. Artikulli nuk eshte i yni zoteri, ne e kemi thene edhe ne text qe artikulli eshte i Express.co.uk dhe qe eshte perkthyer e publikuar nga ne tek informacionet kuriozitete. Ju lutemi shume, para se te beni kritika te tilla shikoni rendesine dhe pozicionin qe ne i kemi dhene lajmit, e po ashtu, edhe burimin e informacionit. Me pas kritikoni lirisht sepse kritikat na bejne mire te gjitheve. Respekte

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.