Akuzohet për grabitje, arrestohet në port shqiptari

Kliko per me shume info

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas shqiptar, pasi ishte shpallur në kërkim.

Shqiptari i arrestuar në Bari është identifikuar si Bledar Muçaj, 24 vjeç nga Shqipëria dhe që jetonte pa dokumente të rregullta në Itali.
Ai ishte pjesë një bande grabitësish që u shkatërrua në 11 gusht, ndërsa ndaj 24-vjeçarit Muçaj ishte lëshuar një urdhër-arresti nga Prokuroria e Barit.

Kliko per me shume info

Gjatë operacionit policor ishin vënë në pranga 9 persona, shumica prej tyre shqiptar dhe të akuzuar për dhjetëra vjedhje, të ndodhura në zonën e Barit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.