Aksident i rëndë në Itali, makina përplas çiftin shqiptar, gruaja vdes, burri rëndë në spital

Foto Ilustruese

Një aksident është regjistruar mëngjesin e të dielës në autostradën e njohur si Masone, në provincën e Genovas.

Mësohet se një çift shqiptarësh që po udhëtonin me një motor janë përplasur nga një automjet.

Kliko per me shume info

Sipas mediave italiane, shqiptarja 35 vjeçare ka vdekur disa orë pas aksidenti në spital, ndërsa burri 40-vjeçar ka pësuar lëndime serioze dhe ndodhet i shkuar në spitalin e ‘San Martino di Genova”.

LEXO EDHE:  Vrasja nga grabitësit në Kamëz, Polici-Prokurori ping-pong për foton e autorëve

Çifti mësohet se ishte nisur për t’u bashkuar me fëmijët që ishin në bregdet, pasi ata jetonin në Cormano. Shqiptari i identifikuar si Aleks.Gj, 40 vjeç, gjatë aksidentit është hedhur nga motori dhe ka thyer njërën këmbë, Ndërsa bashkëshortja e tij Denise Veliko, 35 vjeç u dërgua në gjendje kritike për jetën në spital, ku dhe ndërroi jetë, për shkak të plagëve të marra.

LEXO EDHE:  PD, Paloka: Pa arrestimin e Saimir Tahirit, dyert e BE të mbyllura për Shqipërinë

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here