Data e zgjedhjeve një ditë me festën e Bajramit, Myftiu i Shkodrës sulmon Ramën e Bashën

Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari nga falja e e së premtes në xhaminë e Parrucës ka kritikuar marreveshjen mes dy liderve kryesor të politikës, Edi Rama dhe Lulzim Basha mbi mbajtjen e zgjedhjeve në 25 qershor, që përkon me festen e Bajramit për myslimanet.

Sipas Sytarit një veprim i tillë nuk kishte ndodhur as në kohën kur Shqipëria drejtohej nga komunistet dhe besimi ishte i ndaluar.

LEXO EDHE:  Ilir Meta dekoron "armikun", dikur ai kërkoi vrasjen e shqiptarëve
Kliko per me shume info

Ai u ndal edhe tek fenomenet aspak të pëlqyeshme sipas tij me të cilat është dashur të përballen myslimanët gjatë viteve të shkuara në muajin e shenjtë të Ramazanit, ku festat me alkool janë zhvillluar ngjitur me xhamite e qytetit.

Imam Sytari u ndal në mesazhin e tij përpara besimtareve tek rendesia që ka muaji i shenjtë i Ramazanit për çdo mysliman dhe agjerimi në vetvete, cilësohet si sakrificë e pranuar.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here