Pakti Basha- Rama, Meta e ironizon: ‘’Demokracia tani…‘’

Ilir Meta ka reaguar ditën e sotme për paktin Rama-Basha. Ai ka thënë se LSI nuk është e rrezikuar dhe se në mungesë të tij kanë qenë qytetarët të rrezikuar që do të shkonin në zgjedhje pa opozitë.
Gjithashtu, ai tha se tashmë bulevardi është i lirë dhe se demokracia ecën në bulevard.
“Dua të shpreh kënaqësinë time që sot jemi të gjithë më të qetë, dhe më të lehtësuar se dy ditë më parë kur demokracia ishte buzë greminës.

Dhe kështu dua të falënderojë të gjithë aktorët politikë shqiptarë dhe të huaj. Që dhanë kontributin e tyre për të patur zgjedhje gjithëpërfshirëse dhe që shqiptarët të shkojnë të qetë në zgjedhje dhe me standarde europiane.

Kliko per me shume info

Kjo është mjaft e rëndësishme për vendin dhe të ardhmen e tij.
LSI ka qenë të gjithmojë e gatshme që të lërë postet. Bulevardi ëshrë i lirë dhe demokracvia ecën në bulevard”, tha Meta.
Ai shtoi se LSI do të jetë forca e parë në zgjedhje, pasi është forca më konstruktive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.