Pesë të arrestuar për laboratorin e drogës në Tiranë, njëri punonjës i shtetit – EMRAT

Një laborator i kultivimit dhe përpunimit të kanabisit u zbulua mesditën e kësaj të premteje nga Policia në zonën e Shkozës në Tiranë.

Pesë persona, mes të cilëve edhe një punonjës i OSHEE, u arrestuan në flagrancë.

Policia tha se 62-vjeçari Hazbi Parllaku, 63-vjeçari Gjergji Duro, 26-vjeçari Kristi Duro, 59-vjeçari Gerald Bilmani dhe punonjësi i OSHEE-së, 50-vjeçari Robert Minoni u arrestuar si të përfshirë në aktivitetin kriminal.

Kliko per me shume info

Ambienti i mbyllur në brendësi të tuneleve në ish Uzinën e Autotraktorëve, në Shkozë, ishte përshtatur për kultivimin e drogës.

Ambientet ishin në pronësi të shtetasit Hazbi Parllaku, i cili në bashkëpunim me persona të tjerë të përfshirë në aktivitetin kriminal, e kamuflonte si aktivitetet i prodhimit të plastikës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.