Mark Zuckenberg jep lajmin e shumëpritur, ja super-risia e Facebook

Rrjeti social “Facebook” ka krijuar një version të ri të aplikacionit për shfletuesit e të dy sistemeve të operimit, atë “Android” dhe “iOS”.

Mark Zuckenberg përmes një statusi në profilin e tij shkruan: “Ndërtuam një version të ri të lehtë të “Facebook” për njerëzit me linjë të dobët internet. Tashmë 200 milionë njerëz përdorin këtë rrjet për t’u lidhur me njëri-tjetrin në botë. Mezi e prisja këtë lajm”.

“Facebook” shpesh herë përditëson aplikacionet e saj në mënyrë që të gjithë njerëzit të kenë akses në rrjetin social i cili përdoret pothuajse nga të gjithë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen detaje të reja për Nokia 3310 që do të hidhet në treg

Tashmë eshte njoftuar se një version i ri i telefonit famoz Nokia 3310 do ...