EMRI/ Ky është hajduti që vodhi “BMW” në servis, ja si i shmangu mekanikët

Policia ka arrestuar një 31-vjecar me banim në Tiranë pasi ka vjedhur një automjet tip “BMW” në një servis makinash.
31-vjecari i dënuar edhe më parë për vjedhje, është arrestuar brenda pak minutash nga Policia.
Ai ka ruajtur momentin qe mekaniket ne servis nuk e kishin mendjen, ka hypur në makinë, e cila ka qenë e ndezur dhe është larguar me shpejtësi.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 13:44, një telefonate në numrin e emergjencave 112, ka njoftuar se në zonën e njohur si Poligrafiku, tek një servis automjetesh është vjedhur një automjet tip “BMW”.

Menjëherë janë angazhuar shërbimet e Policisë së Tiranës, ku rreth orës 14:10, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3, në Laprakë, kanë bërë të mundur ndalimin e automjetit dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

– Niko Zaimi, 31 vjeç, canues në Tiranë, i dënuar më parë për “Vjedhje”

Ky shtetas, ka përfituar nga momenti që mekanikët e kishin lënë automjetin tip “BMW”, të ndezur në hyrje të servisit dhe e ka marrë duke u larguar me shpejtësi.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Vjedhja” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen detaje të reja nga krimi në Greqi, në shtëpinë ku u vra çifti i shqiptarëve

Media greke Protothema.gr ka arritur që të hyjë në shtëpinë ku u ...