Tronditet prapë Turqia, sulm me armë në një xhami

Një person raportohet të ketë hapur zjarr në një xhami në Stamboll, gjatë orëve të pasdites.

Paraprakisht mësohet se të lënduar kanë mbetur të paktën dy persona, të cilët janë dërguar në spital.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në një xhami në veri të Stambollit.

Ajo vjen pak orë pasi të paktën 39 persona u masakruan në klubin e natës Reina, teksa po festonin natën e ndërrimit të viteve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Protestuesit e dënuar në Rusi, SHBA-ja ka një kërkesë

Shtetet e Bashkuara dënuan arrestimin e qindra protestuesve në Rusi dhe thanë ...