Detajet tronditëse/ “Ja kush qëndron pas sulmit terrorist në Stamboll”

“Pas sulmit terrorist në Stamboll qëndrojnë organizatat terroriste të Gylen”, ky është kryetitulli i mediave turke pas sulmit me 39 të vdekur.

Sulmi ndodhi mbrëmë dhe raportohet për të paktën 39 viktima, ndërkohë mediat e Turqisë akuzojnë Fehtullah Gylen.

Sipas tyre, pikërisht kjo organizatë ka xhiruar prej pak kohësh edhe një film, ku është parashikuar sulmi me babagjyshin.

Gjithashtu, mediet në Turqi nënvizojnë se filmat e financuara nga ana e organizatës Gylen kishin parashikuar edhe vrasjen e ambasadorit rus në Ankara.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen depoja me raketa, skena si Gërdeci në Ukrainë

Sipas raportimeve te fundit, një depo me rreth 138 mijë ton municione ...