Poposki apel Ramës dhe Thaçit: Mos ndërhyni në punët e Maqedonisë!

Platforma e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni me siguri do jetë pengesa kryesore për bisedimet në formimin e qeverisë së re.
Fakti se në përpunimin e saj ka dorë kryeminstri Edi Rama dhe kryetari i Kosovës, Hashim Thaci për shumë analiste dhe njohës të rrethanave kjo duket si involvim në punët e brendshme të një vendi.
Për zv.kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki, duket si e padrejtë dhe jo e mirë kur një kryeministër apo kryetar shteti nga vendet fqinje involvohet në mënyrë direkte në punët e brendshme të një vendi.
“Sigurisht që është e rezikshme ky ndikim në një vend me traditë multikulturore. Shumë e largët nga praktika për fiqnjësi të mirë. Derisa të gjithë jemi të dakorduar se e ardhmja është në Europë atëherë lufta është që të sigurojmë stabilitet, qetësi dhe drejtësi për gjithë qytetarët. Gjithmonë jemi të bindur se kemi qenë korrekt në bashkëpunim me fqinjët. Mirë do të ishte dhe ata të na bashkangjiteshin në këtë rrugë në vend që të na minojnë në reziqe të ndryshme”, ka thënë kështu Poposki./Zhurnal/

1 COMMENT

  1. Pop sllavit i duket e drejte ,vetm nese shqiptaret e luajn vallen SERVILOVSKI ashtu si ti bjen daires Pop oska sahtu te ngrene kemben Indijanhsko pleme.

    Epo jo besa se Strugani ka rit cun i cili flet shqip; e c thot ky Strugani se;

    Ore po nuk i permbushe keto kerkesat e platformes ,une dij te formoj nje parlament si ky i yti ketu ne TETOVE , pore pa Pop osken e Grujosken e ndonje fashist e nacist tjeter,se ashtu filloi edhe me Universitetin ,durimi ka kufi edhe macen po e shterngove se tepermi te hudhet ne fytyre.
    Shqiptaret jane shenderu ne viktime te durimit te tepert.Prandaj gishtin matares se Shqiptaret nuk kan gje per te humbur,e nuk lejojne me te dominohen nga bithe ngrysurit XHIP SHKIJE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here