Terror në Napoli, të shtëna me armë mes turmës, plagosen 4 persona

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë në mes të turmës duke lënë të plagosur 4 persona.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të Napolit dhe mësohet se një vajzë 10 vjecare është qëlluar në këmbë.

Gjithshtu janë plagosur edhe 3 persona të tjerë.

Mediat italiane shkruajnë se nuk dihet me cfarë ngjarjeje kemi të bëjmë dhe shtojnë se autori është larguar mes turmës.

Asnje nga te plagosurit nuk eshte ne rrezik per jeten, shkruajne mediat italiane.

Ngjarja ka ndodhur në tregun Magdalena ku dominon prania e tregtarëve me lekuren me ngjyre. Deri tani kjo eshte vetëm një hipotezë, por hetuesit besojne se emigrantët mund të kenë qene objektiv i te shtenave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Të shtëna me armë zjarri në Monte Karlo, grabitje spektakolare e “gjigandit” të bizhuterive

Të shtëna armësh janë degjuar sot nga turistët në rrugët e Monte ...