Terror në Napoli, të shtëna me armë mes turmës, plagosen 4 persona

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë në mes të turmës duke lënë të plagosur 4 persona.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të Napolit dhe mësohet se një vajzë 10 vjecare është qëlluar në këmbë.

Kliko per me shume info

Gjithshtu janë plagosur edhe 3 persona të tjerë.

Mediat italiane shkruajnë se nuk dihet me cfarë ngjarjeje kemi të bëjmë dhe shtojnë se autori është larguar mes turmës.

Asnje nga te plagosurit nuk eshte ne rrezik per jeten, shkruajne mediat italiane.

Ngjarja ka ndodhur në tregun Magdalena ku dominon prania e tregtarëve me lekuren me ngjyre. Deri tani kjo eshte vetëm një hipotezë, por hetuesit besojne se emigrantët mund të kenë qene objektiv i te shtenave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.