Ministri jep alarmin: Britania rrezikohet nga sulmet terroriste

Ministri britanik i Sigurisë Ben Uallace ka thënë për gazetën “Sunday Times” se Britania mund të rrezikohet nga ana e sulmeve terroriste. Uallace e ka argumentuar këtë gjë, duke thënë se militantët e ISIS u dëbuan nga Siria dhe Iraku e tanimë mund të kryejnë një sërë sulmesh.

Sipas ministrit të Britanisë së Madhe, sulmet mund të drejtohen për në Europë, por edhe në territoret britanike.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Të shtëna me armë zjarri në Monte Karlo, grabitje spektakolare e “gjigandit” të bizhuterive

Të shtëna armësh janë degjuar sot nga turistët në rrugët e Monte ...