Blushi: Arrestimi dëshmi e kohëve që po ndryshojnë, ja çmimi që Haradinaj po paguan

Kreu i “Libra”, Ben Blushi shkruan se arrestimi i Ramush Haradinaj në Francë “nuk është një vendim Gjykate por është dëshmi e kohëve që po ndryshojnë”.

Blushi përmes një statusi në “FB” shprehet se kjo ngjarje do të ketë ndikim në Prishtinë dhe se kur Ramushi të lirohet, Kosova nuk do jetë më ajo që është sot.

Kliko per me shume info

Statusi i Ben Blushit:

CMIMI QË PO PAGUAN RAMUSH HARADINAJ

Arrestimi i Ramush Haradinaj në Francë nuk është një vendim Gjykate por është dëshmi e Kohëve që po ndryshojnë.

LEXO EDHE:  Rama sfidon qytetarin: ”Kujton se nuk ta gjej emrin unë ty, edhe numrin e telefonit po deshe”

Ndalimi i tij i papritur nuk ështe një pagesë ndaj të shkuarës, por është një cmim mbi të ardhmen. Jam i bindur që Ramushi do të lirohet por çështja është çfarë ndodh në Kosovë dhe në rajon në vitet që vijnë.

Natyrisht kjo ngjarje do ketë ndikim në politikën e brendshme në Prishtinë, në sentimentet e kosovarëve ndaj Europës të cilat po dobësohen përditë duke i lenë hapësirë ekstremeve ideologjike dhe atyre fetare.

LEXO EDHE:  Qeveria në Fier, Rama: Ende ka parazitë dhe grabitqarë në administratë, 80 u larguan

Pavarësisht të gjithave, Kosova do mbetet e pavarur, por çështja është çfarë drejtimi do kete demokracia e saj dhe mbi të gjitha çfarë cilesie. Ne vende të vogla ndryshimi i Kohës Politike ka efekte të Mëdha.

Kosova nuk bën përjashtim.Demokracia dhe Liria nuk janë një dhuratë e përjetshme.

Ato duhet t’i fitosh perditë. Lirinë e sjellin clirimtarët si Ramushi, por Demokracinë e mbajnë demokratët që sot në Kosovë janë pakicë. Kur Ramushi të lirohet, Kosova nuk do jetë më ajo që është sot.

LEXO EDHE:  Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, Berisha nuk është i pranishëm

Ka shumë vende të Botës që e kanë pranuar Kosovën si nje vend i pavarur, por nuk janë gati ta njohin si një shoqëri demokratike. Ky është cmimi që po paguan Ramushi. Kosova duhet ti jetë mirënjohëse!

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here