Probleme qarkullimi në aksin Uji i Ftohtë-Tepelenë, shkak shkarja e dheut

UntitledNjë lajm vjen nga jugu, ku mësohet se prej 30 minutash është bllokuar qarkullimi në aksin nacional Tepelenë-Gjirokastër pranë Ujit të Ftohtë. Sipas burimeve, në kët ëvend një masiv dheu i cili është shkëputur nga shpati i malit dhe ka bllokuar rrugën. Mendohet se ngjarja ka ndodhur orës 15.00 deri në 15:45 të ditës së sotme, ndërsa menjëherë në vendngjarje ka mbërritur policia si dhe është njoftuar për të ndërhyrë ARRSH për rajonin e Gjirokastrës si dhe policia dhe zjarrfikëset, të cilët kanë bërë të mundur zhbllokimin e këtij aksi mjaft të rëndësishëm në qarkullimin e automjeteve.

(Foto ilustruese)

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbardhet arsyeja e vërtetë, ja pse u lirua “i forti” i Durrësit, Lul Berisha

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka reaguar ashpër pas lirimit nga ...