A do ta “braktisë” Trump avionin personal me tualete ari?

Një nga gjerat që duhet të heq dorë Donald Trump, pas zgjedhjes si president i SHBA është dhe avioni i tij.

A do preferoj Trump të udhëtojë me “Air Force One”? A do ta braktise ‘T-Bird’”?

Avioni i tij personal kushton 100 milion dollarë dhe është prodhim i vitit 2011.

Shpejtësi maksimale e avionit personal të Trump është 500mph dhe ka hapësirë për 43 pasagjerë.

Tualetet e avionit janë të veshura me mermer dhe ar 24 karat.

Dhe dhoma gjumit e Trump është fantastike dhe me jastëk mëndafshi.

Por duket se si “Air Force One”nuk ka të dytë.
Avioni presidencial amerikan është projektuar posaçërisht për të vepruar si qendër e komandës dhe duke qenë në lëvizje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ju kujtohet këngëtarja shqiptare Elsa Lila? S’do ta besoni sa ka ndryshuar tani

Elsa Lila ka qenë një nga këngëtaret më të dashura për publikun ...