Edhe në Amerikë bëjnë gafa për fitoren e Trump(Foto)

UntitledDonald Trump fitoi zgjedhjet dhe u bë presidenti 45-të i SHBA-ve. Por ka nga ata që e kanë ngatërruar këtë fakt.
Zgjedhjet në Amerikë mbaruan, fituesi është Donald Trump. Por, shumë persona e kanë ngatërruar këtë fakt. KËtë herë bëhet fjalë për revistën amerikane Neësëeek, të cilët një ditë pas zgjedhje në kopertinën e saj vendosi Hillary Clinton si presidenten e re. “Madame President”Hillary Clinton” shkruhej në faqen e parë të kësaj reviste. Një gafë kjo që i kushtoi 125 mijë kopje, nga të cilat 17 ishin shitur. Revista i kishte besuar kompanisë së jashtme “Topix Media” detyrën për të realizuar numrin special për zgjedhjet. Kjo e fundit duke qenë e sigurt për fitoren e Hillaryt, përgatiti kopertinën me kandidaten demokrate si presidente të SHBA-ve. ‘Si gjithë të tjerët dhe ne gabojmë”- ka thënë administratori i Topix Media, Tony Romando, i cili prej kohësh bashkëpunon me Neësëeek. Kopjet e revistës më pas u tërhoqën nga tregu për t’u zëvendësuar me ato të rejat, ku shfaqej fytyra e Donald Trump.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.