Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea sot në Kosovë

Kliko per me shume info

shbaIsh-zëdhënësi i NATOS-s, Jamie Shea sot do ta vizitojë Kosovën, ku në një ceremoni rasti do të nderohet me çmimin ndërkombëtar për të drejtat e njeriut nga Kolegji AAB.

Ceremonia solemne e dorëzimit të çmimit do të bëhet në praninë e krerëve të institucioneve të Republikës së Kosovës, të Republikës së Shqipërisë, dhe të institucioneve të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë, të ambasadorëve të akredituar në Kosovë, si dhe në prani të figurave me rëndësi të jetës publike.

Kliko per me shume info

Ceremonia do të mbahet të në orën 20:00 në teatrin AAB.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.