Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

  Qarku i Tiranës  1172 QV nga 1198

PD 30.79% (11 Mandate)
PS 48.15% (18 Mandate)
LSI 13.50% (5 Mandate)
LIBRA 2.28%
PDIU 2.95%
PSD 0,20%

Qarku i Durrësit 439 QV nga 460 

PD 28.57% (4 Mandate)
PS 49.73% (8 Mandate)
LSI 15.72% (2 Mandate)
LIBRA 1.05%
PDIU 3,11%
PSD 0,37%

Qarku i Shkodrës 421 QV nga 421 

PD 37.06% (5 Mandate)
PS 35.68% (4 Mandate)
LSI 11.58% (1 Mandat)
LIBRA 0,90%
PDIU 2,06%
PSD 12.02% (1 Mandat)

Qarku i Vlorës 447 QV nga 447 

PD 20.69% (3 Mandate)
PS 59.77% (8 Mandate)
LSI 11.35% (1 Mandat)
LIBRA 0,70%
PDIU 3.3%
PSD 0,06%

Qarku i Fierit 591 QV nga 591 

PD 25.6% (4 Mandate)
PS 57.05% (10 Mandate)
LSI 11.81% (2 Mandate)
LIBRA 0,90%
PDIU 3.4%
PSD 0,04%

Qarku i Kukësit 173 QV nga 173

PD 47.41% (2 Mandate)
PS 43.76% (1 Mandat)
LSI 7.00%
LIBRA 0,63%
PDIU 0,03%
PSD 0,21%

Qarku i Elbasanit 543 QV nga 547

PD 20.75% (3 Mandate)
PS 44.60% (7 Mandate)
LSI 14.37% (2 Mandate)
LIBRA 1.79%
PDIU 17.98% (2 Mandate)
PSD 0,04%

Qarku i Dibrës 259 QV nga 259

PD 29.33% (2 Mandate)
PS 34.35% (2 Mandate)
LSI 17.4% (1 Mandat)
LIBRA 0,31%
PDIU 17.4% (1 Mandat)
PSD 0,04%

Qarku i Korçës 463 QV nga 463

PD 32,55% (4 Mandate)
PS 48,35% (6 Mandate)
LSI 14,41% (1 Mandat)
LIBRA 1,44%
PDIU 1,58%
PSD 0,05%

Qarku i Beratit 302 QV nga 305 

PD 19.34% (1 Mandat)
PS 54.51% (4 Mandate)
LSI 23.59% (2 Mandate)
LIBRA 0,70%
PDIU 0,77%
PSD 0,03%

Qarku i Lezhës 263 QV nga 263

PD 37.76% (3 Mandate)
PS 41.45% (3 Mandate)
LSI 15.33% (1 Mandat)
LIBRA 1,11%
PDIU 2.82%
PSD 0,04%

Qarku i Gjirokastrës 233 QV nga 235 

PD 24.6% (1 Mandat)
PS 50.3% (3 Mandate)
LSI 23.1% (1 Mandat)
LIBRA 0,64%
PDIU 0,3%
PSD 0,04%
Kliko per me shume info
Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!