Mark Zuckerberg jep lajmin që vlen më shumë se Facebook dhe Instagrami

Teknologji

Mark Zuckerberg jep lajmin që vlen më shumë se Facebook dhe

CEO i Meta, 38 vjeç dhe filantropistja, 37 vjeçe, janë në pritje të fëmijës së tyre të tretë. Një vajzë tjetër, njoftoi Mark Zuckerberg në rrjetet sociale të mërkurën.

"Sa shumë dashuri! Jam i lumtur të ndaj lajmin që Max dhe August do të kenë një motër të re vitin e ardhshëm", – ka shkruar ai krahas një fotoje të ëmbël të çiftit.

Në foto, Zuckerberg vendos dorën e tij në barkun e Chan, ndërsa të dy buzëqeshin për kamerën. Çifti, i cili u martua në vitin 2012, tashmë janë prindër të dy vajzave të vogla: August, 5, dhe Maxima "Max", 6 vjeçe.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Historia e dashurisë së Zuckerberg dhe Chan filloi në vitin 2003, pasi u takuan në radhë për të shkuar në tualet në një festë në vëllazërinë e Universitetit të Harvardit. Aty, Zuckerberg ishte student i vitit të dytë, ndërsa ajo e vitit të parë.

Çifti nisi të jetojë së bashku në shtator 2010. Më pas, në maj 2012, ata u martuan me një ceremoni në oborrin e shtëpisë së tyre në Palo Alto, duke i habitur mysafirët e tyre, të cilët menduan se ishin atje për të festuar diplomimin e Chan në shkollën e mjekësisë UCSF.

Që atëherë, çifti nisi së bashku iniciativën “Chan-Zuckerberg”, në vitin 2015, duke premtuar 99 për qind të pasurisë së tyre për shkaqe zhvillimi, duke përfshirë përmirësimin e arsimit dhe shërimin e sëmundjeve.

Dyshja festoi së fundi 10-vjetorin e martesës, duke përkujtuar momentin historik të veçantë me një nga fotot që bënë së bashku në ditën e tyre të paharrueshme, në vitin 2012.

“10 vite të martuar dhe gjysma e jetës sonë së bashku, – shkroi Zuckerberg krahas fotos së rikrijuar. – Këtu ka më shumë aventura".

ME TE LEXUARAT