Kamioni me motorë avioni shpërthen në flakë gjatë garës

Teknologji

Kamioni me motorë avioni shpërthen në flakë gjatë

Nje eksperiment me vendosjen e motoreve te avionit ne nje kamion nuk ka shkuar ashtu sic duhet.

Të lëvizësh me gati 500 kilometra në tokë është tejet e vështirë dhe e rrezikshme, madje kjo mund të kushtojë edhe jetën.

Një 40-vjeçar, Chris Darnell, ndërroi jetë teksa ishte duke garuar kundër dy avionëve, ndërsa drejtoi një kamion në një ngjarje të mbajtur në Miçigan të shtunën.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kamioni arriti një shpejtësi mbi 480 kilometra në orë dhe në momentin që ai hapi parashutën për të frenuar, shpërtheu në flakë.

Kamioni i modifikuar për të arritur shpejtësi tejet të larta vihej në lëvizje nga tre motorë “Jet Pratt & Whitney J34-38”, të cilët më parë janë përdorur nga avionët T2 Buckeys të Marinës Amerikane.a 2 cnn

ME TE LEXUARAT