Inteligjenca artificiale "godet" sërish! Ja si do dukeshin Jezusi, Napoleoni dhe Kleopatra nëse do ishin gjallë

Teknologji

Inteligjenca artificiale "godet" sërish! Ja si do dukeshin

Asnjë njeri i gjallë nuk mund ta imagjinojë se si ishte të ulesh në Darkën e Fundit ose të qëndroje në oborrin e Kleopatrës, por Inteligjenca artificiale na ka e mundësuar.

Duncan Thomsen, 53 vjeç, përdori softuerin Midjourney, i cili gjeneron imazhe dhe krijoi disa foto që tregojnë ushtarë të buzëqeshur në Betejën e Waterloo dhe Betejën e Agincourt, së bashku me perandorin Napoleon Bonaparte që i buzëqesh "kameras".

Po ashtu, është rikrijuar edhe imazhi i mbretëreshës Elisabeth Kleopatras dhe Jezusit që darkon për herë të fundit me 12 Apostujt e tij. 

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Inteligjenca artificiale "godet" sërish! Ja si do dukeshin Inteligjenca artificiale "godet" sërish! Ja si do dukeshin Inteligjenca artificiale "godet" sërish! Ja si do dukeshin

Kujtojmë se më herët, me anë të Inteligjencës Artificiale, rrjetu u bë lëmsh ,pasi u publikuan imazhe ku shfaqej ish-presidenti Donald Trump duke ia mbathur policisë që donte ta arrestonte.

Po ashtu, u publikuan dhe disa imnazhe që dukehsin tepër reale, të Papa Françeskut, me një veshje tepër moderne. 

ME TE LEXUARAT