Tuesday, September 17, 2019
Home Tags Protesta

Tag: protesta

Protestat në Shkodër, policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje mes policisë...

Reagon Rama, ja si do veprohet me kërkesat e studentëve

Pas protestave dhe vendosmërisë së studentëve në pikat e tyre, shefi i qeverisë, Edi Rama ka reaguar në...

Majko falenderon studentët: Ndryshimi nuk shkruhet, por ndodh

Lëvizjen e Dhjetorit ‘90, ministri i Diasporës,Pandeli Majko e ka kujtuar me një falenderim drejtuar studentëve që...

Habit ministrja Nikolla: Studentët kanë gjithmonë të drejtë!

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla mbrëmjen e sotme ndodhet në studion e emisionit “Open” në Top Channel...

Protestat e dhunshme, Franca drejt vendosjes së gjendjes së jashtëzakonshme

Franca është duke konsideruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme pasi qindra persona u arrestuan gjatë një proteste e cilësuar si më e dhunshmja dekadën...

Greqia refuzon emrin e Maqedonisë, “jashtë fashistët nga shkollat”

Qindra nxënës të shkollave të mesme të Greqisë kanë mbushur këtë të enjte rrugët e Athinës dhe Selanikut. Të ndarë në dy grupe, një...

Kryemadhi- Qeverisë: U sollët me qytetarët si nazistët me hebrenjtë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi thotë se qeveria u soll me banorët e Unazës së Re si e nazistët me hebrenjtë,...

Përplasja te Parlamenti, reagon avokatja e Popullit

Pas dhunës para Kuvendit nga banorët e "Unazës së Re", ka reaguar edhe Avokati i Popullit. Në një deklarate të shpërndarë për mediat thuhet...

Protesta për ‘Unazën e Re’, reagon kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama në një postim në ‘Tëetter’, ka reaguar lidhur me protestën e banorëve të Astirit. Rama ka sjellë në vëmendje prishjet masive tek...

U përplasën me FNSH-në, policia shoqëron 6 protestues

Dita e 16 e protestës së banorëve të Astirit është shoqëruar me tensione të shumta dhe përplasje fizike mes qytetarëve dhe policisë. Ata janë shprehur...

LAJMET E FUNDIT