Home Tags Policia

Tag: policia

Protestat në Shkodër, policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje mes policisë...

Plagosja me armë zjarri, policia jep detajet

Policia e Lushnjës ka dhënë detaje për përplasjen me armë zjarri në hyrje të qytetit, mbrëmjen e sotme.Në njoftimin e bërë publik për mediat,...

Kundërshtoi me dhunë punonjësin e policisë, arrestohet 34 vjeçari

Një shtetas ka rënë në pranga pasi kundërshtoi me dhunë punonjësin e policisë.I arrestuari është shtetasi Ervis Paçrami, 34 vjeç, banues në lagjen “10...

E rëndë/ Adoleshenti plagoset me plumb në kokë

Një adoleshent 15 vjeçar është plagosur me një plumb në kokë, në Peqin, pak minuta më parë.Nga të dhënat e para mësohet se adoleshenti...

Përgjimet zbulojnë pazaret, testi i Policisë për gradën ‘Komisar’ dyshohet se...

Përgjimet nga struktura e kontrollit të brendshëm në Policinë e Shtetit zbuluan se teza e testimit për gradat në polici ishte shitur 48 orë...

‘Alkooli në timon vret jetën’, policia i vë prangat 43- vjeçarit

Policia Rrugore vijon kontrollet për parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit.Policia bën me dije se...

Tensionohet situata, protestuesit përplasen me policinë

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë prej ditësh vijojnë protestën e tyre kundër prishjes së banesave në kuadër të rehabilitimit të Unazës së...

Atentati në mes të Shkodrës, policia jep detajet

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje rreth ngjarjes së rëndë që tronditi Shkodrën mesditën e sotme.Nga të dhënat të bëra të ditura mësohet se...

Të shtëna me armë zjarri, plagoset një person

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në qytetin e Shkodrës ku si pasojë ka mbetur i plagosur një person.Nga...

LAJMET E FUNDIT