Home Tags Lajmi

Tag: lajmi

U qëllua në mes të Rrëshenit, tri pistat e hetimit për...

Hetuesit kanë përcaktuar tre pistat e para për atentatin ndaj Armando Gjinit të hënën në qendër të qytetit të Rrëshenit. Burime për ABC News...

“Kam lëshuar lot”, Salianji rrëfen momentin kur PS mori bashkitë: Sakrificë...

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji, mbrëmjen e sotme, ka dhënë një intervistë për RTV Ora, ku ndër të tjera ka rrëfyer sakrificat që çdo...

Euronews: Ëndrrat për të hyrë në BE mund të zbehen për...

Rrjeti prestigjoz televiziv EuroNews i ka kushtuar një artikull procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Artikulli nis me titull: A mundet që vonesat në...

Air Albania konkurrencë kompanive ajrore, nga tetori të gjitha fluturimet me...

Nga tetori "Air Albania" nis fluturimet drejt Europës. Kushdo që do të udhëtojë me "Air Albania" nga muaji tetor deri në shkurt, do të përfitojë...

E rëndë në Fier, makina përplas për vdekje këmbësoren

Në aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme ku një makinë ka aksidentuar për vdekje një kalimtare. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Aksident i pazakontë, makina “fluturon” në katin e dytë të një...

Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Kaliforni, ku një mjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në katin e dytë të një...

Lirimi i Haki Çakos nga detyra, reagon ministri Xhafaj: Duhet një...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar lidhur me lirimin nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako. Ministri Xhafaj thotë se ky ndryshim...

“Surprizat” e motit, ja parashikimi për sot dhe nesër

Ndonëse një pjesë e vendit është zbardhur nga bora dhe si pasojë janë shfaqur probleme në qarkullim, sot dhe nesër nuk parashikohet të ketë...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, tre “Benz-a” përfundojnë në kanal

Tre automjete tip "Benz" janë përfshirë në një aksident në autostradën Tiranë - Durrës. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Domjes, dhe sic duket edhe...

“Rrojmë me djersën e ballit”, vëllai i Eskobarit të Ballkanit: Santa...

Vëllai i Klemend Balilit, Bashkim Balili në një intervistë për Ora News, deklaron se hoteli i sekuestruar nga Policia, Santa Quaranta, është ndërtuar sipas...

LAJMET E FUNDIT