Home Tags Lajmi i fundit

Tag: lajmi i fundit

Tatimet në Port Romano kapin subjektin me mungesë litrash në depozitë,...

Në Porto Romano të Durrësit autoritetet po ushtojnë inspektime mbi kompanitë importuese të karburanteve. Në një prej magazinave fiskale kontrollet e doganave kanë zbuluar një...

E rëndë në Fier, makina përplas për vdekje këmbësoren

Në aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme ku një makinë ka aksidentuar për vdekje një kalimtare. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Një njoftim shumë i rëndësishëm për lejet e qëndrimit

Greqia duket se ka vendosur te zbatoje afate dhe rregulla te reja ne lidhje me procedurat per leje qendrimi. Ne Pire sic njofton Tribuna Tv,...

Kapet pa kupon tatimor marketi vetëm 100 m larg kryeministrisë

Aksionit të informalitetit të ndërmarrë nga Tatimet nuk i ka shpëtuar as një prej rrjeteve më të mëdha të supermarketeve në vend. Tatimorët kanë kapur...

U gjet i vdekur në lumin e Kurbinit, 54-vjecari po ndiqej...

Një person ka humbur jetën dje ne mbrëmje pasi ka rënë nga ura në një lumë në fshatin Skuraj të Kurbinit. Ai ka qenë...

Pastrim parash dhe evazion fiskal, shpallet në kërkim ‘Bossi’ i karburanteve...

Paulin Gega pronari i subjektit “Gen Klaudis Sha” që njihet me emrin tregëtar “Gega Oil” është shpallur në kërkim pasi akuzohet për evazion fiskal....

Publikohet lera e rrallë e firmosur nga dora e Skenderbeut

Historiani i shquar shqiptar nga Peja, prof. Dr. Jahja Drançolli, ka publikuar një letër të rrallë dhe të vjetër te para 568 vjeteve, të...

E ekzekutuan me tre plumba në Vlorë, del vendimi, Laver Tozaj...

Publikohet vendimi i gjykates se Larte per shtetasin Laver Tozaj, 47 vjecarin qe u vra me tre plumba mbremjen e te merkures ne Selenice...

Shoku i shkollës nxjerr dëshminë që fundos Valdrin Pjetrin: Italianët e...

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar deshmine e nje shoku te Valdrin Pjetrit ne lidhje me te shkuaren e kryebashkiakut te ri te zgjedhur...

Gaxhait i ndodh e papritura në burg, kërkohet mbyllja e tij...

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve kërkon super-burgosjen e Gazmend Brrakes, i njohur edhe si Gaxhai, dhe një mbikëqyrje të veçantë per te. Kërkesa e...

LAJMET E FUNDIT