Home Tags Lajmi i fundit

Tag: lajmi i fundit

U qëllua në mes të Rrëshenit, tri pistat e hetimit për...

Hetuesit kanë përcaktuar tre pistat e para për atentatin ndaj Armando Gjinit të hënën në qendër të qytetit të Rrëshenit. Burime për ABC News...

Lajmi mirë për drejtuesit e makinave, nga 15 ditë në pritje...

DPSHTRR ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që marrin për herë të parë patentën apo që kërkojnë dublikate dhe rinovim....

I shpëtoi atentatit me tritol, Armando Gjini ekzekutohet në mes të...

Vritet me armë zjarri në mes të qytetit të Rrëshenin Tonin Gjini, i njohur edhe si Armando Gjini. Mësohet se 48 vjeçari ka qenë...

Kush është i riu që u gjet i therur në Fier,...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një 23- vjeçar u gjet i vdekur në një kanal në vendin e quajtur “Kthesa e...

Zjarr në një kopësht, vdesin 5 fëmijë

Pesë fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që ra në një kopësht në qytetin Erie në Pensilvani në Shtetet e Bashkuara. Autoritetet...

Shpërndanin drogë në sheshet e Italisë, arrestohen 4 shqiptarë

Katër shqiptarë, të cilët akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike janë arrestuar nga Policia italiane në Xhenova. Policia italiane bën me dije se arrestimet janë...

Meta publikon foton nga Brezovica: Sot një ditë e veçantë feste

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar një foto nga Brezovica në Kosovë. Në foto Meta duket i rrethuar nga miq të shumtë. Ai shkruan...

“E goditi me shishe në kokë”, sherr mes shqiptarësh në Itali

Një sherr mes shqiptarësh ka ndodhur në Via Martiri, në Sanremo. Dy shqiptarët janë zënë fillimisht me fjalë, kurse më vonë edhe janë përleshur fizikisht....

“Godina e vjetër s’ka asnjë vlerë”, Rama citon aktoren: Duhet një...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër citim të aktorëve të njohur shqiptarë lidhur me Teatrin Kombëtar. Rama ka shpërndarë opinionin, sipas tij, të aktores...

Zjarr në ishullin grek, evakuohen turistët

Një kamping dhe disa shtëpi të vendosura në brendësi të ishullit Elafonisos, në jug të Greqisë, u evakuuan për të dytën ditë radhazi për...

LAJMET E FUNDIT