Monday, September 16, 2019
Home Tags Lajme

Tag: lajme

U qëllua në mes të Rrëshenit, tri pistat e hetimit për...

Hetuesit kanë përcaktuar tre pistat e para për atentatin ndaj Armando Gjinit të hënën në qendër të qytetit të Rrëshenit. Burime për ABC News...

Katër benefitet që ofron plazhi për trupin

Pushimet në det, veç relaksit dhe argëtimit që na ofrojnë na shërbejnë edhe që të përmirësojmë disa problem që mund të kemi me lëkurën,...

Parashikimi, zbuloni si do të jetë moti nesër

Vendi vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të ngrohta. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se reshje shiu nuk pritet që...

Euronews: Ëndrrat për të hyrë në BE mund të zbehen për...

Rrjeti prestigjoz televiziv EuroNews i ka kushtuar një artikull procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Artikulli nis me titull: A mundet që vonesat në...

BFI: Pasiguria po largon popullatën nga Maqedonia e Veriut

Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut në mesazhin me rastin e festës së Kurban Bajramit ka bërë thirrje për paqe, solidaritet, mirëkuptim e...

Shpërndanin drogë në sheshet e Italisë, arrestohen 4 shqiptarë

Katër shqiptarë, të cilët akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike janë arrestuar nga Policia italiane në Xhenova. Policia italiane bën me dije se arrestimet janë...

“Kushtet e PD”, Salianji: Nuk tërhiqemi, zgjedhje pa Ramën kryeministër më...

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji thotë se opozita nuk tërhiqet nga kauza e saj. Në një intervistë për RTV Ora, Salianji u shpreh se PD është...

Memoriali turk në Tiranë, Ngjela: Ka një marrëveshje sekrete, Rama të...

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas vendosjes së një memoriali në Kodrat e Liqenit në Tiranë, për viktimat e mbetur nga grushti i shtetit...

I nxehti afrikan mbërthen Shqipërinë, ja kur do të jetë dita...

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga vala e të nxehtit afrikan. Sipas meteorologëve temperaturat do të rriten edhe me tre gradë celsius dhe...

Moderatorja e njohur rrëfen depresionin që kaloi pas lindjes: Ishte e...

Dy moderatorët e njohur, Bieta Sulo dhe Alban Dudushi dy vite më parë u bënë prindër të vogëlushit Kroi Art. Vetëm dy vite pas lindjes...

LAJMET E FUNDIT