Home Tags Lajme shqip

Tag: lajme shqip

Dokumentacioni i përgjithshëm për të gjitha llojet e lejeve të qëndrimit

Mjaft prej qytetareve shkruajnë apo telefonojnë për të pyetur për rinovimin e lejes së qëndrimit. Zakonisht, kjo ndodh kur ata ndodhen në prag të rinovimit...

Shqiptari “i mafias” gjendet i vdekur në qelinë e burgut, fotot...

Mediat greke kane publikuar fotot e shenjave të dhunës në trupin e 34-vjeçarit shqiptar Bandiol Tusha i njohur edhe si Bardhyl Tusha, i cili...

Radhë të gjata për pasaporta në Durrës, qytetarët asfiksohen nga vapa

Në policinë e Durrësit jane krijuar radhë të gjata në zyrën e shpërndarjes së pasaportave biometrikene keto dite me temperatura të larta. Dhjetera qytetarë qëndrojnë...

Vrasja në Fier, zbulohet telefonata e fundit e të riut Florian...

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja e 23-vjeçarit, Florian Selimit, i cili u ekzekutua me thikë mëngjesin e djeshëm në Fier. Burime nga policia...

Arrestimi në Greqi: Si e zbuluan prokurorët përfshirjen e Lecit në...

Dy muaj më parë vrasësi i komisar Artan Cukut, Mikel Shallari, i shpëtoi burgimit të përjetshëm pasi pranon krimi dhe statusin e bashkëpunëtorit të...

Lajmi mirë për drejtuesit e makinave, nga 15 ditë në pritje...

DPSHTRR ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që marrin për herë të parë patentën apo që kërkojnë dublikate dhe rinovim....

Kush është i riu që u gjet i therur në Fier,...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një 23- vjeçar u gjet i vdekur në një kanal në vendin e quajtur “Kthesa e...

E rëndë në Fier, makina përplas për vdekje këmbësoren

Në aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme ku një makinë ka aksidentuar për vdekje një kalimtare. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Shoku i shkollës nxjerr dëshminë që fundos Valdrin Pjetrin: Italianët e...

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar deshmine e nje shoku te Valdrin Pjetrit ne lidhje me te shkuaren e kryebashkiakut te ri te zgjedhur...

Gaxhait i ndodh e papritura në burg, kërkohet mbyllja e tij...

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve kërkon super-burgosjen e Gazmend Brrakes, i njohur edhe si Gaxhai, dhe një mbikëqyrje të veçantë per te. Kërkesa e...

LAJMET E FUNDIT