Home Tags Fier

Tag: fier

Merr flakë gjatë ecjes, digjet “BMW-ja” në Fier

Një automjet tip Bmw ka marrë flakë gjatë ecjes këtë të dielë në vendin e quajtur Ura e Hoxharës në Fier. Mësohet se makina me...

Dhunoi gruan, arrestohet në flagrancë fieraku

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 28- vjeçar, nën akuzën e ushtrimit të dhunës fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes. Sipas policisë mësohet se...

Peleshi nga Fieri, 23 milionë euro shtesë për vaditje dhe kullim

Gjatë inspektimit të Skemave të Ujitjes dhe Kullimit, në qarkun e Fierit, në bashkinë e Divjakës, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko...

“Fëmijët ishin vetëm në shtëpi”, gjyshi nga spitali tregon si e...

Një ngjarje e rëndë tronditi paraditen e fshatin Baltëz të Fierit, pasi një 10 vjeçar goditi për vdekje me thikë vëllain e tij 13...

Fieri nën kërcënimin e mbetjeve/ Banorët braktisin shtëpitë

Fusha Sheq që ndodhet në hyrje të qytetit të Fierit është kthyer në një kërcënim për banorët. Hedhja e mbeturinave dhe zgjerimi i territorit të...

Tmerrohet fshati në Fier, tre persona me armë e maska, hyjnë...

Tre persona me arme dhe me maska hyne ne nje banese mengjesin e sotem ne Fier dhe grabiten nje sasi te konsiderueshme eurosh. Policia kathene...

Përmbytjet, 5 mijë hektarë tokë nën ujë, evakuohen 420 familje

Ministria e Brendshme ka bërë një bilanc të situatës së përmbytjeve për ditën e sotme duke pohuar se janë rreth 5 mijë hektarë tokë...

LAJMET E FUNDIT