Thursday, September 19, 2019
Home Tags De biasi

Tag: de biasi

Humbja e thellë e Shqipërisë, reagon Gianni De Biasi

Humbja e thellë 4-0 e pësuar ndaj Skocisë në “Loro Boriçi” të Shkodrës ka rritur presionin mbi trajnerin Panucci, që po përballet me mundësinë...

Cmimi surprizë, Italia i bën trajnerit të Shqipërisë De Biasi, nderimin...

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi u vlerësua nga shteti italian me “Urdhrin e Yllit të Italisë". Në prani të shumë...

Ndeshja me Izraelin, De Biasi zbulon formacionin dhe objektivin e Shqipërisë

Trajneri i kombëtares shqiptare, De Biasi ka dalë në një deklaratë për shtyp, ku ka folur në lidhje me ndeshjen kundër Izraelit. Ndeshja do...

De Biasi e la jashtë, sulmuesi shqiptar merr cmim në SHBA,...

Futbollisti i kombetares shqiptare Shkelzen Gashi merr cmim ne SHBA. Shkëlzen Gashi merr çmimin lojtari i vitit nga tifozët e ekipit të tij Colorado Rapids...

De Biasi rrëfen vështirësitë dhe suksesin me Shqipërinë

Kualifikimi historik i Shqipërisë ka zgjuar vëmendjen e shumë medieve të mëdha ndërkombëtare për të realizuar intervista me lojtarët dhe trajnerin italian, De Biasi. Së...

De Biasi: Synoj të kaloj grupin me Shqipërinë në “Euro 2016”

I shoqeruar nga nje kor duartrokitjesh nga trajnerët më të mirë në Itali, Gianni De Biasi pranoi në Coverciano çmimin special “Bankina e Artë”....

Ja si “i shkarkoi” De Biasi të gjithë trajnerët rivalë në...

Pjesëmarrja e Shqipërisë në fazën finale të Kampionatit Europian në Francë ishte një prej surprizave më të mëdha të futbollit në kontinent. Një kualifikim që...

De Biasi komenton renditjen historike të Shqipërisë në FIFA

Kombëtarja e Shqipërisë pritet të ngjitet në klasifikimin global të FIFA-s aty ku nuk ka qenë kurrë më parë, në vendin e 22 në...

De Biasi kritikon Adnan Januzajn: U soll keq me kombin e...

Futbollisti shqiptar nga Kosova, Adnan Januzaj është sjellur keq me Shqipërinë. Ky është ka qene komenti që ka bërë trajneri i Kombëtares, Gianni De...

De Biasi vëzhgon në stërvitje skuadrat e Superligës

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi pas vizitës në klubin e Tiranës, të mërkurën, e ka vizituar qendrën stërvitore të Partizanit për...

LAJMET E FUNDIT