Home Tags Dako

Tag: dako

‘I përfshirë në përgjime me bandat’, kërkohet arrestimi i Vangjush Dakos

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji në një deklaratë për mediat nga selia blu, ka thënë se Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako...

‘Nuk të voton as familja’, Bylykbashi i përgjigjet Dakos

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratës së djeshme të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, i cili tha se Bylykbashin nuk...

Imuniteti si mburojë, për deputetët s’ka ndryshuar asgjë edhe pas udhëzimit...

Shtatorin e kaluar Byroja e Kuvendit miratoi një udhëzim, si pjesë e Kodit të Etikës së deputetëve, ku mes të tjerash ka një referencë...

“Duar akullori i Siçiliste”, Berisha ironizon Dakon

Ish- Kryeministri Sali Berisha në një postim në ‘Facebook, ka ironizuar kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Berisha ka e publikuar një foto ku...

Dako i përgjigjet Salianjit: Takohemi në Gjykatë

Në një deklaratë për mediat deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji u shpreh se kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, u ka dhënë tokë në...

Xhafaj i përfshirë në aferë rozë?, Berisha: Rama dhe Dako po...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas dorëheqjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një deklaratë publikuar në rrjetet sociale, Berisha shkruan se Rama e...

Nisin hetimet ndaj kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako

Pas publikimit të përgjimeve të Kryetari të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako me grupin e Shijakut, prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet...

Dako sfidon Bashën, harroje Durrësin, Shijakun dhe Krujën o toç

Pas akuzave që kryetari i PD-së, Lulzim Basha i adresoi pak orë më parë ndërsa theksoi se duhet të merret si i pandehur, ka...

Përgjimet mes bandave, Erjon Braçe del hapur kundër Dakos

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe njëherësh dhe deputeti i PS, ka reaguar pas përgjimeve që implikojnë kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush...

LAJMET E FUNDIT