Saturday, September 21, 2019
Home Tags Bularat

Tag: bularat

Bularati, zv.ministrja Papakosta i kujton Shqipërisë kushtin e BE

Ceremonia mortore e Konstandinos Kacifas, ku nuk munguan thirrjet nacionaliste, u në objekt debatesh dhe diskutimesh, ndërsa Shqipëria shpalli non-grata 52 shtetas grekë. Mes shumë...

Ishin nisur për në Bularat, policia zbardh nurmin e personave që...

Policia shqiptare jep shifrat e personave që ishin nisur për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostantions Kacifas dhe që janë kthyer nga...

Ngjarja në Bularat, ekipi policor grek informohet nga autoritetet shqiptare

Çështja e vrasjes së minoritarit grek Konstantinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, pas përplasjes me armë zjarri nga fircat RENEA, tronditi jo pak skenën...

Breçani: Kur u përball me RENEA-n, Kacifas shau me gjuhë të...

Ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani, tha se Kostandinos Kacifas para se të vritej ka sharë në gjuhën të pistë shtetin shqiptar. I...

Vrasja e ekstremistit, ambasadori i BE thirrje për mbrojtjen e pakicave

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca nga Fieri ku mori pjesë në një aktivitet ka folur për vrasjen e ekstremistit grek. Duke u...

DALIN FOTOT, Para ekzekutimit, ekstremisti grek bëri shoshë makinën e policisë

Policia shqiptare reagoi ne lidhje me ekzekutimin e ekstremistit grek ne Gjirokaster. Ne nje deklarate te policise thuhet se në vijim të informacionit të...

LAJMET E FUNDIT