Sunday, September 15, 2019
Home Tags Be

Tag: be

Euronews: Ëndrrat për të hyrë në BE mund të zbehen për...

Rrjeti prestigjoz televiziv EuroNews i ka kushtuar një artikull procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Artikulli nis me titull: A mundet që vonesat në...

Sondazhi i Komisionit Europian: 93% e shqiptarëve pro anëtarësimit në BE

Shumica e shtetasve të BE-së kundërshtojnë zgjerimin e bllokut me anëtarë të rinj në vitet e ardhshme,...

“Të hapen negociatat në qershor”, Rama mesazh BE-së

Gjatë një konference për shtyp me homologun kroat në Zagreb, kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët se çfarë pret Shqipëria nga Brukseli në...

Konflikti tregtar Kosovë – Serbi, reagon BE

Futja e tarifave shtesë për produktet e Serbisë dhe ato të Bosnjë e Hercegovinës me vendim qeverie të Kosovës, ka shkaktuar jo pak reagime...

LAJMET E FUNDIT