Thursday, April 25, 2019
Home Tags Arrestim

Tag: arrestim

Arrestohet ish-ministri i Transportit

Mbrëmjen e djeshme me kërkesë të Prokurorisë Speciale, i miratuar edhe nga Gjykata Penale, janë vënë në pranga ish-ministri i Transportit të Maqedonisë Mile...

‘I përfshirë në përgjime me bandat’, kërkohet arrestimi i Vangjush Dakos

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji në një deklaratë për mediat nga selia blu, ka thënë se Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako...

Mori peng ish-gruan, arrestohet lushnjari

Policia e Lushnjes ka vënë në pranga një shtetas, i cili akuzohet se ka marrë peng ish-gruan e tij, pas kallëzimit nga babai i...

U arrestua për narkotrafik, lirohet biznesmeni Sallaku dhe njëri nga vëllezërit

Është liruar nga burgu biznesmeni Gëzim Sallaku dhe vëllai i tij Isuf Sallaku ndërsa vëllai tjetër Taulant Sallaku vijon të mbetet ende brenda. ...

Makinën plot me drogë, arrestohet në kufi 39-vjeçari

Një sasi e konsiderueshme droge është kapur në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se janë sekuestruar mbi 40 kg marijuanë dhe mbi 2 kg hashash çokollatë. Policia greke...

Ekzekutoi 32-vjeçarin, policia arreston autorin

Policia e Tiranës kla vënë në pranga vrasësin e Emiljano Boçit, i cili u ekzekutua në 14 janar 2018. Policia ka bërë me dije se...

Dhunoi ish-gruan dhe vajzën, në pranga 45-vjeçari

Policia e Kolonjës ka vënë në pranga një person, pasi ka ushtruar dhunë ndaj ish-bashkëshortes së tij dhe vajzës. Mësohet se në pranga kanë rënë...

I gjenden armë dhe kanabis, në pranga 37-vjeçari

Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës, në Finiq, pasi është kapur me armë gjahu dhe lëndë narkotike. Nga të dhënat të...

Dhunoi gruan, arrestohet shkodrani, ja çfarë i gjeti policia

Policia e Shkodrës ka ndaluar përshkallëzimin e një konflikti në familje dhe për pasojë në pranga ka rënë kryefamiljari. Nga të dhënat të bëra të...

I dënuar me 11.6 vite burg, arrestohet për t’u ekstraduar italiani

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas italian, me qëllim ekstradimin në shtetin fqinj, pasi rezultonte i dënuar me 11.6 vite burg. I...

LAJMET E FUNDIT