Home Tags Arrestim

Tag: arrestim

Në kërkim prej 15 vjetësh, arrestohet “kapo” i klanit mafioz “Kamorra”

Policia italiane ka arrestuar një prej “kapove” më të rrezikshëm në vend, i arratisur prej 15 vitesh. Antonio Orlando, një anëtar i dyshuar i klanit...

Mbante lëndë narkotike në vilën me kamera sigurie, arrestohet 46-vjeçar shqiptar...

Një 46-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohet për posedim dhe shitje të...

Arrestohet “shoqëruesi” i Tsipras/ 28-vjeçari, grek me origjinë shqiptare

Policia greke ka arrestuar një 28-vjeçar, nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve zyrtare dhe dhënien e një deklarate të rremë. Sipas policisë, 28-vjeçari grek me...

Furgoni me 580 kg lëndë narkotike, zbardhen emrat e të arrestuarve

Zbardhet emrat e personave të arrestuar gjatë operacionit policor "Uraka 2" ku u sekuestruan 580 kg lëndë narkotike Canabis Stativa në një furgon në Qafë...

Kundërshtoi me dhunë punonjësin e policisë, arrestohet 34 vjeçari

Një shtetas ka rënë në pranga pasi kundërshtoi me dhunë punonjësin e policisë. I arrestuari është shtetasi Ervis Paçrami, 34 vjeç, banues në lagjen “10...

Arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret në Maqedoni

Policia në Maqedoni ka arrestuar mbrëmjen e sotme ish-shefin e shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov. Sipas 1TV, Mijallkov është prangosur në hotelin “Merriot” në...

Grabitën shtëpinë e italianit, por i tradhëtuan kamerat/ Në pranga dy...

Dy shtetas shqiptarë kanë rënë në pranga, nën akuzën e vjedhjes së një banese më 19 tetor në Madonna del Bosco. Shqiptarët e arrestuar...

‘Alkooli në timon vret jetën’, policia i vë prangat 43- vjeçarit

Policia Rrugore vijon kontrollet për parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit. Policia bën me dije se...

Mesazh kërcënues tregtarit me kocka kafshësh, arrestohet 34-vjeçari

Një 34 vjeçar shqiptar ka rënë në pranga nën akuzën e grabitjes së parave kundër një tregtari në Francavilla al Mare. Hetimi filloi pas një...

Shaktërrohet grupi kriminal/ Sekuestrohen municione, në pranga 5 persona

Policia e Vlorës ka vënë në pranga 5 persona, në kuadër të një operacioni për goditjen e një grupi që merrej me shit-blerje të...

LAJMET E FUNDIT