Zbulohet rrjeti që trukonte ndeshje në shtetin Europian

Sport

Zbulohet rrjeti që trukonte ndeshje në shtetin Europian

Është e rrallë të shohësh dorëheqjen e një trajneri pas një fillimi të mirë të sezonit, por kjo është pikërisht ajo që ndodhi në Khimki.

Në katër raunde të RPL, skuadra e Rajonit të Moskës mori shtatë pikë, përfshirë edhe për shkak të barazimit me Zenit, por Sergei Yuran dha dorëheqjen. Vendimi i Khimki për t’u ndarë me trajnerin në një situatë të tillë shkaktoi thashetheme të ndryshme.

Kishte informacione se RPL kishte pretendime kundër Yuran. Trajneri dyshohet se u përpoq të organizonte një ndeshje fikse në fund të sezonit të kaluar në mënyrë që Khimki të mbetej në divizionin elitar.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Sipas thashethemeve, Yuran i kërkoi Rostovit të dorëzonte ndeshjen, dhe në këmbim premtoi gjashtë pikë në kampionatin e ardhshëm.

U raportua gjithashtu se dorëheqja e Yuran mund të jetë për shkak të mosgatishmërisë së tij për të futur në skuadër Ilya Sadygov, djalin e investitorit të Khimki. /abc

ME TE LEXUARAT