Vllaznia-Partizani, trajnerët “skicojnë” formacionin zyrtarë, ja si rreshtohen skuadrat

Sport

Vllaznia-Partizani, trajnerët “skicojnë” formacionin

Vllaznia dhe partizani do të përballen në “Loro Boriçi” në orën 16:45, në një sfidë të luftuar për europën, ku të dyja skuadrat kërkojnë fitoren në këtë takim.

Shkodranët kërkojnë rikthimin te fitorja pas barazimit në ndeshjen e kaluar, ndërsa demat do kërkojnë vazhdimësinë e rezultateve pozitive në dy javët e fundit.

Të dy trajnerët, Ilir Daja dhe Thomas Brdaric i kanë zgjidhur dilemat e tyre duke “skicuar” edhe formacionin e lojtarëve që do të zbresin në fushën e lojës.


Formacionet zyrtare:

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Diagne, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Hoxha, Da Silva, Latifi, Djurdjevic. Trajner: Thomas Brdaric

Partizani: Teqja, Gligorov, Belica, Sembene, Musta, Rrapaj, Kaçe, H.Marku, Mala, Stenio Junior, Cara. Trajner: Ilir Daja

ME TE LEXUARAT