VIDEO/ Shpërthen festa, Shqipëria në avantazh

Sport

VIDEO/ Shpërthen festa, Shqipëria në avantazh

Shqipëria gjen golin ndaj Islandës.

Lenjani realizoi me kokë në minutën e 35′  pas një krosi të Uzunit.

Një pengim i Uzunit nga ana e Gunnarsson ka sjellë karton të kuq për miqtë në minutën e 10.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Gjyqtari fillimisht hezitoi të jepte vendimin, e ndërsa pas sinjalizimit dhe me ndihmën e VAR-it, Bengoetxea mori vendimin drastik.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Gjasula, Lenjani, Ramadani, Abrashi, Bajrami, Uzuni, Cikalleshi.

ISLANDA: Runarson, Gunarson, Magnuson, Olfson, Palson, Helgason, Bjarnason, Johaneson, A. Sigurdson, Finbogason, Torsteinson.

ME TE LEXUARAT