VIDEO/ Kosova dhuron show, shënon dhe dy gola të tjerë

Sport

VIDEO/ Kosova dhuron show, shënon dhe dy gola të tjerë

Kosova po dhuron show. Sapo filloi pjesa e dytë Rashani dërgoi topin në rrjetë për 3-0.

Ndërkohë, goli i 4 u realizua nga Muriqi.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Dardanët e kanë mbyllur pjesën e parë me avantazhin e dy golave ndaj Qipros teksa Rrudhani realizoi pak para se lojtarët të shkonin në dhomat e zhveshjes.

Goli i parë u realizua në minutën e 22′ nga Muslija.

Ky takim është mjaft me rëndësi për të dyja Përfaqësueset. Dardanëve u duhen një pikë për të mos rënë nga Liga C, ndërsa qipriotët janë të detyruar të fitojnë.

Formacioni i Kosovës: Ujkani, Hadërgjonaj, Kryeziu, Rrahmani, Rrudhani, Fazliji, Muslija, Celina, Zeneli, Rashani, Muriqi.

Formacioni i Qipros: Panayi; Andreou, Roberge, Katelaris, Ioannou; Kyriakou, Kastanos, Artymatas; Loizou, Tzionis, Sotiriou.

ME TE LEXUARAT