VIDEO/ E pabesueshme, Shqipëria pëson gol në minutën e fundit. Barazon Islanda

Sport

VIDEO/ E pabesueshme, Shqipëria pëson gol  në minutën e

Shqipëria e pafat. Kombëtarja shqiptare e futbollit e ka mbyllur në vendin e tretë në grup këtë edicion të Ligës së Kombeve, ku pritshmëria ishte të fitonte grupin dhe ngjitej në Ligën A.

Një pengim i Uzunit nga ana e Gunnarsson ka sjellë karton të kuq për miqtë në minutën e 10.

Lenjani realizoi me kokë në minutën e 35′  pas një krosi të Uzunit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Gjithçka si meritë e një barazimi dramatik përballë Islandës të cilën e dominuam plotësisht deri në minutën e 96-të, kur ajo shënoi golin e barazimit.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Gjasula, Lenjani, Ramadani, Abrashi, Bajrami, Uzuni, Cikalleshi.

ISLANDA: Runarson, Gunarson, Magnuson, Olfson, Palson, Helgason, Bjarnason, Johaneson, A. Sigurdson, Finbogason, Torsteinson.

 

ME TE LEXUARAT