Izraeli shënon gol ndaj Shqipërisë në pjesën e dytë

Izraeli shënon gol ndaj Shqipërisë në pjesën e

Shqiperia kaloi ne disavantazh ndaj Izraelit ne pjesen e dyte te ndeshjes zyrtare.

Goli qe ndeshkoi kuqezinjte eshte shenuar menjehere pasi skuadrat hyne ne fushe pas pushimit te ndeshjes duke e cuar rezultatin ne 1-0.

Pas ketij shenimi nga Izraeli, Shqiperia eshte pare e pa organizuar mire ne fushe.

E gjithë vëmendja është e fokusuar në Tel Aviv, aty ku Shqipëria e drejtuar nga Edi Reja po përballet me Izraelin (Nations League).

Ekipi i Edi Reja-s e ka detyrim fitoren, si e vetmja mënyrë për të besuar e shpresuar te vendi i parë në grup.

Aktualisht, Kombëtarja jonë është në vendin e 3-të me 1 pikë. Rivalët tanë janë mjaft komod, pasi kryesojnë grupin.

IZRAEL (4-3-3): Glazer, Dasa, Miguel Vitor, Goldberg, Leidner, Koniçovski, Lavi, Karzev, Haziza, Abada, Veisman.

SHQIPËRIA:  (4-3-1-2): Strakosha; Balliu, Ismjali, Ajeti, Hysaj; Gjasula, Laçi, Abrashi; Asllani; Broja, Cikalleshi.

32-Abata mund të ndëshkonte Shqipërinë, por nuk ka koordinimin e duhur. Ekipi i Rejas është me fat tani.