VIDEO/ Dhunë mes huliganëve në rrugët e Oldham, tifozët e Wrexham konfliktohen me rivalët

Sport

VIDEO/ Dhunë mes huliganëve në rrugët e Oldham, tifozët

Momente shokuese në rrugët e Oldham.

Tifozët vendas dhe ata të Wrexham u përplasën dhunshëm në rrugët e qytezës angleze duke rikthyer në vëmendje skenat e dhjetra dekadave më parë me përplasjet e huliganëve.

Ngajrja ndodhi në lagjen Failsworth ku tifozët kanë hedhur në ajër edhe flakadanë duke rrezikuar jetën e kundërshtarëve.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Filmime të ndryshme tregojnë edhe skena dhune mes njerëzve të ndyshëm duke grushtuar njëri-tjetrin.

Policia mbërrin me shoejtësi në vendngjarje dhe shpërndan turmën duke evituar më të keqen.

Video: 

 

ME TE LEXUARAT