Tirana nuk di të fitojë, Laçi surprizon me 10 lojtarë

Sport

Tirana nuk di të fitojë, Laçi surprizon me 10 lojtarë

Tirana zhgënjen sërish në kampionat. Bardheblutë nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 ndaj Laçit në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Superiore.

Pavarësisht se nga minuta e 20-të, Tirana luajti me një lojtar më shumë, nuk ia doli të fitojë dot.

Paulo Junior u ndëshkua me të kuq dhe kjo bëri të mendohej se kryeqytetasit do e kishin të lehtë, por nuk ndodhi kështu.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Lushkja zhbllokoi sfidën në minutë e 53-të, duke i dhënë avantazhin Tiranës, por Myrta, i sapo futur në fushë, barazoi shifrat në minutën e 78-të.

Me këtë barazim, Tirana mban vendin e katërt me 35 pikë, ndërsa Laçi renditet i shtati me 30 pikë.

 

ME TE LEXUARAT