Sonte Shqipëri-Ishujt Faroe, ‘sforcoja’ e fundit e Kombëtares tonë për të shkruar historinë

Sport

Sonte Shqipëri-Ishujt Faroe, ‘sforcoja’ e fundit e

Kombëtarja shqiptare sonte përballet me Ishujt Faroe në “Air Albania” në ndeshjen e fundit të kualifikuesve për Evropianin “Gjermania 2024”.

Kuqezinjtë pas fitores ndaj Moldavisë (0-1), tashmë e kanë siguruar kualifikimin në EURO 2024.

Megjithatë, dueli i sotëm mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, pritet të luhet në një stadium të mbushur me tifozë pasi që për këtë duel janë shitur të gjitha biletat.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Air Albania” e tera do të jetë kuqezi në një festë që pritet të jetë dhurojë spektakël për kualifikimin e Shqipërisë në Evropianin e ardhshëm, i dyti në historinë e skuadrës shqiptare.

Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe fillon në orën 20:45.

 

ME TE LEXUARAT