Si mund të fitojë Barcelona shpejt rreth 700 milionë euro? Ka një përgjigje

Sport

Si mund të fitojë Barcelona shpejt rreth 700 milionë euro? Ka

Gjithë shpresa për gjyqin më human në botë.

Sipas Cadena SER, Barcelona do të mund të fitojë 700 milionë euro nëse projekti i Superligës Evropiane njihet nga gjykata si i ligjshëm.

Klubi do t’i marrë këto para në fillim të vitit 2023.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kjo është pagesa fillestare për të gjithë pjesëmarrësit në turne.

Më 15 dhjetor do të merret një vendim për mundësinë e realizimit të projektit të Superligës.

Aktualisht, Real Madrid, Barcelona dhe Juventusi janë ende duke promovuar idenë për të nisur një turne që do të përcaktojë më të mirët në futboll.

Besoni se do të realizohet projekti i Superligës? 

ME TE LEXUARAT