Shqipëria me formacion ndryshe, ja si do të rreshtohet kombëtarja në sfidën me Islandën

Sport

Shqipëria me formacion ndryshe, ja si do të rreshtohet kombëtarja

Shqipëria do përballet me Islandën në orën 20:45 në Air Albania, në kuadër të ndeshjes së fundit të Nations League.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet e kësaj sfide, e cila në fund të fundit nuk do vlejë për asgjë tjetër, veçse për statistikë, pasi Izraeli ka siguruar vendin e parë.

Ndeshja e fundit direkte mes të dy ekipeve ka përfunduar 1-1.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Golat shënoheshin nga Seferi dhe Thorsteinsson J. D.

Trajneri i kuqezinjve, Edy Reja ka preferuar të bëjë disa ndryshime. Përfaqësuesja jonë është në vendin e 3-të me 1 pikë.

Islanda është në vendin e 2-të me 3 pikë.

Shqipëria me formacion ndryshe, ja si do të rreshtohet kombëtarja

 

ME TE LEXUARAT